2. - Испания
  3. Валенсия се съживи след шест мача без победа (ВИДЕО)

Валенсия се съживи след шест мача без победа (ВИДЕО)

"Прилепите" с решителна крачка към спасението след бой над Валядолид

Валенсия прекъсна серия от шест мача без победа и записа изключително важен успех. "Прилепите" спечелиха с 3:0 домакинството си на Валядолид от 35-ия кръг на Ла Лига и на практика си осигуриха оставането в елита. Тимът е на девет точки от опасната зона три кръга преди края. Валядолид остава точно над чертата, на само точка пред Уеска и Елче.

Първата възможност за гол в двубоя бе за Валядолид, но изстрелът на Оскар Плано от границата на наказателното поле бе спасен от Яспер Силесен.

В 45-ата минута Гонсало Гедеш пък прати топката покрай вратата на домакините.

В първата минута на добавеното време към първата част Макси Гомес не остави шансове на вратаря, пращайки топката в долния десен ъгъл. Редовността на попадението бе проверена с ВАР заради съмнения за засада, но такава нямаше и голът остана.

Три минути след началото на втората част Валенсия удвои аванса си. Карлос Солер пусна пас към Макси Гомес, който преодоля Жорди Масип с техничен изстрел в долния десен ъгъл.

В 81-ата гостите поискаха дузпа за нарушение срещу Черишев, но съдията реши играта да продължи без да уважи претенциите им. Минута преди края на редовното време Тиери Кореа вкара, за да оформи крайния резултат - 3:0 в полза на Валенсия.

Педри трябва да идва при мен, за да играе, шегува се германецът

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)