2. - Испания
  3. Валенсия се сгромоляса срещу Лас Палмас (ВИДЕО)

Валенсия се сгромоляса срещу Лас Палмас (ВИДЕО)

Още един преследвач на Барселона се издъни в 20-ия кръг

В много интересен мач предпоследният в Примера Дивисион Лас Палмас победи изненадващо Валенсия с 2:1 като домакин и така още един от преследвачите на Барселона в шампионата изпусна точки, след като по-рано днес Атлетико Мадрид завърши наравно.

Срещата започна перфектно за гостите и още в 5-та минута Санти Мина изведе "прилепите" напред. В следващите минути Лас Палмас трудно намираше път до топката. В 20-та минута обаче Жонатан Виера изравни за 1:1. До края на полувремето и двата отбора не застрашиха сериозно вратата на противника и се оттеглиха на почивка при равенство.

Второто полувреме започна шокиращо, след като в 52-та минута Габриел Паулища извърши нарушение в наказателното поле на Валенсия, което доведе до дузпа за Лас Палмас. Първоначално защитникът получи само жълт картон, но бурната му реакция срещу съдията доведе веднага и до втори, с което остави отбора си с човек по-малко. Джонатан Калери пък реализира дузпата и домакините поведоха с 2:1.

От този момент Лас Палмас се превърнаха в пълен господар на терена и Валенсия трудно оптравяха дори удар по посока на Чичизола. В 88-та минута пък Рубен Везо си изработи втори жълт картон, с което гостите завършиха мача с девет души.

Така Валенсия остава трети с 40 точки, но изоставането им от върха може да набъбне до 14 точки при победа на Барселона в този кръг. Лас Палмас пък са на предпоследното 19-то място с 14 точки - на четири от спасителния браг.

Испански национал обясни защо Ямал е по-добър от Винисиус

Европейският шампион смята, че Ламин Ямал има предимство пред Винисиус

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)