2. - Испания
  3. Валенсия се върна в топ 3 (ВИДЕО)

Валенсия се върна в топ 3 (ВИДЕО)

Мина, Вието и Парехо вкараха за "прилепите"

Валенсия победи с 3:1 Леванте на "Местая" в мач от 23-ия кръг на испанското първенство. Благодарение на успеха "прилепите" се върнаха на трето място в класирането с точка пред Реал (Мадрид). "Кралете" обаче имат мач по-малко. Леванте е на 17-а позиция.

Домакините поведоха в 17-ата минута. Даниел Парехо центрира от корнер и Санти Мина с глава прати топката в мрежата - 1:0.

Минута по късно Серхио Постиго изравни с удар от въздуха след асистенция на Хосе Кампаня.

Валенсия се добра до успеха в 65-ата минута. Карлос Солер стреля и вратарят на гостите Ойер Оласабал парира удара му. Добавката на Лусиано Дарио Вието обаче намери целта.

В 81-ата минута Санти Мина удари греда. Домакините все пак стигнаха до трети гол. Отбеляза го Даниел Парехо в 89-ата минута от дузпа. Реферът посочи бялата точка за нарушение на Робер Суарес срещу Симоне Заза в наказателото поле на Леванте.

Испански национал обясни защо Ямал е по-добър от Винисиус

Европейският шампион смята, че Ламин Ямал има предимство пред Винисиус

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)