2. - Испания
  3. Валенсия стигна до драматичен успех (ВИДЕО)

Валенсия стигна до драматичен успех (ВИДЕО)

Момчетата на Марселиньо се радват на силна серия от девет срещи без загуба

С човек по-малко Валенсия стигна до драматичен успех с 3:2 над Жирона като гост в среща от 27-ия кръг на Ла Лига и поне за няколко часа влезе в зона “Европа”. “Прилепите” вкараха победния гол в 90-ата минута чрез Феран Торес в момент, в който домакините се бяха изнесли напред в търсенето на попадение, което бил им донесло трите точки.

Отборите си размениха по един гол до средата на първото полувреме чрез Гонсало Гедеш (14’) и Йонас Рамальо (22’).

В 54-ата минута капитанът на Валенсия Дани Парехо изведе своите напред с далечен шут и слаба намеса на вратаря. После обаче гостите сами си направиха задачата трудна, тъй като централният им защитник Факундо Ронкалия си изкара два жълти картона в рамките на 10 минути, като вторият дойде в 72-ата минута.

Това беше нужното предимство, от което каталунците се нуждаеха. Те натиснаха своя съперник и спечелиха дузпа, която голмайсторът Кристиан Стуани реализира за 2:2 в 83-ата минута.

Увлечени в подема си, домакините от Жирона заложиха на атаката до края, но в 90-ата минута бяха попарени от контраатака, при която 19-годишният Торес излезе сам срещу Ясин Буну и заби гола за 2:3.

В даденото 5-минутно продължения стражът на Валенсия Нето се отличи с перфектно двойно спасяване след удари с глава от упор на Сейду Думбия и Порту, с което трите точки отидоха на сметката на отбора от “Мейстайя”.

Момчетата на Марселиньо се радват на силна серия от девет срещи без загуба в Примера. Освен това те вече се класираха за финала за Купата на Испания, а в четвъртък взеха преднина от 2:1 срещу Краснодар в първа среща от 1/8-финалите в Лига Европа.

Жирона пък е на 14-а позиция, но далеч от изпадащите, с което може спокойно да доиграе сезона.