2. - Испания
  3. Валенсия удължи мъката на Алмерия и стигна до успеха (ВИДЕО)

Валенсия удължи мъката на Алмерия и стигна до успеха (ВИДЕО)

"Прилепите" спечелиха с 2:1

Валенсия победи Алмерия с 2:1 в двубой от 23-ия кръг на Ла Лига. Две попадения през първата част бяха достатъчни за "прилепите".

С успеха Валенсия събра актив от 35 точки и се намира на 7-ото място, докато Алмерия продължава серията си без успех и е на последното място в таблицата с 6 пункта.

В 14-ата минута Валенсия поведе в резултата. Юго Дуро не остави шанс да вратаря на гостите с удар в долния десен ъгъл.

Девет минути по-късно Роман Яремчук удвои. Той успя да спечели въздушен дуел и след изстрел с глава отбеляза втория гол за отбора си.

В 30-ата минтуа гол на Алмерия бе отменен заради игра с ръка на футболист на андалусийците.

В добавеното време на първото полувреме Марк Пубил отправи далечен удар, но той премина над напречната греда.

Пет минути след старта на втората част Алмерия се завърна в двубоя. Серхио Арибас отбеляза от близко разстояние с прецизен изстрел в левия ъгъл на вратата.

В 62-ата минута "прилепите" получиха дузпа, но Пепелу не реализира, след като прати удара си в десния страничен стълб.

В добавеното време на мача Лео Баптищао получи директен червен картон.

За Валенсия предстои гостуване на Лас Палмас, докато Алмерия ще приеме Атлетик Билбао.