2. - Испания
  3. Валенсия вкара шест като гост (ВИДЕО)

Валенсия вкара шест като гост (ВИДЕО)

"Прилепите" вече са втори, на точка пред Реал (Мадрид)

Валенсия продължава с добрите си изяви от началото на сезона в испанското първенство. "Прилепите" разпиляха Бетис с 6:3 като гост и с 18 точки вече са втори, на една пред Реал (Мадрид). Лидер е Барселона с 22 т.

Жофри Кондогбия откри резултата в 35-ата минута с глава. Френският халф засече центриране от корнер и не остави шансове на стража на домакините. В самия край на полувремето Гонсало Гедеш вкара фантастичен гол с удар от над 35 метра - 0:2.

Десет минути след подновяването на играта Леон пропусна дузпа за домакините. Добрата игра на "прилепите" продължи и Родриго направи преднината на тима 3:0 с гол с глава при центриране от корнер в 64-ата минута. Санти Мина вкара четвърти гол десет минути по-късно, след като навърза няколко защитници и с помощна на рикошет порази вратата на Бетис.

Гостите се успокоиха, че са си свършили работата и можеше да бъдат наказани. В 79-ата минута Джоел Кембъл наказа грешка на отбраната на Валенсия и намали на 1:4. Минута по-късно костариканецът изведе Антонио Санабрия сам срещу стража на Валенсия и резултатът стана 2:4. В 84-ата минута Кристиян Тейо върна интригата в срещата с трето попадение за андалусци.

Валенсия обаче пак вдигна оборотите и Симоне Заза заби поредния си гол през този сезон направи резултата 3:5, а в третата минута надобавеното време Андреас Перейра оформи крайното 3:6.
Испански национал обясни защо Ямал е по-добър от Винисиус

Европейският шампион смята, че Ламин Ямал има предимство пред Винисиус

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)