2. - Испания
  3. Валенсия все по-близо до групите на ШЛ

Валенсия все по-близо до групите на ШЛ

"Прилепите" разбиха като гости Осасуна с 4:0

Отборът на Валенсия постигна категорична победа с 4:0 над гостуващия Осасуна в отложен мач от 20-я кръг на Примера. С този успех „прилепите“ заемат трета позиция в класирането и ако я запазят си гарантират директно класиране в групите на Шампионската лига.

След равностойна първа част двата отбора не съумяха да си отбележат гол и запазиха интригата за след почивката. Веднага след края на първото полувреме обаче главният рефер Гонсало Гонсалес показа директен червен картон на Лекич от Осасуна, който удар бранителя на "прилепите" Адил Рами.

Останали с човек по-малко на терена играчите на Осуна успяха да удържат равенството, но до 76-ата минута, когато падна първия гол в тяхната врата, дело на Адурис, който засече с глава центриране на Алба.

В 83-та минута Валенсия удвои преднината си чрез Жонас, който завърши продължителна атака на своя тим.

В 87-ата минута Адурис се разписа за втори път в двубоя, придавайки класическо изражение на резултата.

За да не остане по-назад от своя колега в 88-ата минута и Жонас отбеляза второ попадение, фиксирайки крайното 4:0.

По този начин отборът на Валенсия заема трето място с актив от 58 точки, докато Осасуна запази на деветата позиция с 48 пункта.