2. - Испания
  3. Валенсия взе само точка срещу 10 от Леванте (ВИДЕО)

Валенсия взе само точка срещу 10 от Леванте (ВИДЕО)

"Прилепите" все още нямат победа този сезон

Валенсия не успя да запише победа и в третия си мач от началото на сезона в испанската Примера дивисион. "Прилепите" направиха 2:2 с градския съперник Леванте пред 24 хиляди зрители на ст. "Сиутат де Валенсия".

Роджър Марти (13, 34) вкара головете за “синьо-червените”, а точни за Валенсия бяха Денис Черишев (16) и Даниел Парехо (52 - дузпа).

В 13-ата минута Емануел Боатенг стреля към  вратата на Нето, топката попадна на крака на Роджър Марти и нападателят на Леванте отбеляза за 1:0. Консултацията с ВАР показа, че няма засада при подаването към Боатенг и попадението беше зачетено.

Скоро след това “прилепите” изравниха. Карлос Солер центрира отдясно и Денис Черишев отбеляза с глава - 1:1. В 19-ата минута Родриго изпусна след подаване на Кевин Гамейро. В 27-ата Моралес удари греда.

В 34-ата минута Леванте отново дръпна в резултата. Марти технично насочи топката в левия ъгъл на Нето за 2:1.

Пет минути след началото на втората част момчетата на Марселино получиха дузпа. Солер се измъкна в наказателното поле и беше спрян непозволено от Тоньо Гарсия. Капитанът на Валенсия Даниел Парехо беше точен - 2:2.

В 60-ата резервата Кевин Гамейро изпусна златен шанс, след като топката се отби в гредата. Четвърт час преди края домакините останаха с човек по-малко, след като Коке получи червен картон.

До края Валенсия не успя да се възползва от численото си превъзходство.