2. - Испания
  3. Валенсия взе трите точки в Хихон с гол в края

Валенсия взе трите точки в Хихон с гол в края

Отборът на Валенсия взе ценна победа и драматична победа с 3:2 при гостуването си на Спортинг (Хихон) в среща от 30-ия кръг на испанската лига BBVA. „Прилепите” се поздравиха с успеха, благодарение на късен гол на Хуан Мата, а Спортинг вече 30 мача няма записано равенство в испанския шампионат.

Националът Давид Силва изведе Валенсия напред в 19-ата минута, след като навърза няколко бранители на Спортинг и с техничен удар с левия крак преодоля стража на домакините. Спортинг успя да изравни в 32-ата минута на мача с гол на Барал от дузпа. Нападателят на домакините стреля слабо в средата на вратата, но топката мина между краката на Сезар – 1:1.

През втората част Валенсия отново успя да поведе в резултата, след като в 54-ата минута Давид Вия също бе точен от точката на дузпата. Домакините на свой ред отново изравниха с гол с глава на Билич в 70-ата минута. Победното попадение в полза на Валенсия падна 3 минути преди края на срещата, когато Хуан Мата разстреля стража на домакините Лафуенте с мощен удар с левия крак от границата на наказателното поле.

Така с тази победа „прилепите”се изкачиха на четвърто място с актив от 49 точки, 1 пред 5-ия Виляреал и цели 9 зад третия Севиля. Спортинг пък остана на 16-о място с актив от 33 точки, на 3 над опасната зона.