2. - Испания
  3. Валядолид изплува над чертата след равен срещу Билбао (ВИДЕО)

Валядолид изплува над чертата след равен срещу Билбао (ВИДЕО)

Атлетик остава на 9-а позиция с все по-малки шансове да се добере до място в Европа

Валядолид се добра до 2:2 при гостуването си на Атлетик Билбао в отложен мач от 33-ия кръг на Ла Лига. Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но кастилци показаха характер и успяваха да изравнят. Така те си тръгнаха с ценна точка в битката за оцеляване и изплуваха над чертата. Атлетик остава на 9-а позиция с 42 точки и все по-малки шансове да се добере до място в Европа.

Домакините поведоха в 14-ата минута. На два пъти защитници на Валядолид не успяха да изчистят добре топката, която се озова в Йон Морсийо, който с изстрел от границата на пеналта вкара за 1:0.

В 42-ата гостите можеха да се върнат в мача, но гол на Шон Вайсман не бе зачетен заради засада.

През второто полувреме баските пропуснаха няколко добри положения и бяха наказани в 70-ата минута, когато след едно центриране от корнер дребничкият Фабиан Ореяна с глава бе точен за 1:1.

Атлетик си върна преднината в 76-ата минута след чудесна контраатака. Иняки Уилямс получи на левия фланг, напредна и центрира за Раул Гарсия, който отблизо засече за 2:1.

Валядолид обаче не се предаде и в 85-ата минута отново изравни. Шон Вайсман получи пас отдясно и от движение стреля в мрежата за 2:2.
Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Педри трябва да идва при мен, за да играе, шегува се германецът

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)