2. - Испания
  3. Валядолид потопи потъващия кораб Реал (Мадрид) и го победи с 1:0

Валядолид потопи потъващия кораб Реал (Мадрид) и го победи с 1:0

По време на срещата топката на няколко пъти бе връщана към Касиас заради безидейноста на футболистите на Реал. През втората част ситуацията не се промени и футболистите на Валядолид успешно надиграваха своя именит съперник.В 48-ата минута Канобио заби топката за 1:0 с удар от границата на пеналта и изведе домакините напред в резултата.

Валядолид постигна ценна победа с 1:0 над закъсалия гранд Реал (Мадрид) в мач от 11-тия кръг на испанската Лига "BBVA". Мадридчани изнесоха поредния си слаб мач и това може да е последната среща, която Бернд Шустер ръководи като треньор на Реал (Мадрид), след като преди двубоя се спекулираше в медиите, че немецът ще бъде уволнен при евентуален неуспех.

Срещата започна с натиск на домакините и още в 5-ата минута Калво можеше да открие за Валядолид, но Марсело изби от голлинията. В 19-ата минута Гoнзало Игуаин отправи опасен удар към вратата на домакините, но техният вратар Серхио Асеко улови удара.

Домакините имаха още един шанс за гол, но Канобио бе спрян от Канаваро. По начинът по който играха мадридчани се усещаше ясно, че в отборът има напрежение и това пролича в 34-ата минута, когато Ван Дер Ваарт направи безмислено нарушение срещу Прието и получи жълт картон.

По време на срещата топката на няколко пъти бе връщана към Касиас заради безидейноста на футболистите на Реал.  През втората част ситуацията не се промени и футболистите на Валядолид успешно надиграваха своя именит съперник.В 48-ата минута Канобио заби топката за 1:0 с удар от границата на пеналта и изведе домакините напред в резултата.

В 60-ата минута Гонзало Игуаин бе близо до изравняване на резултата, но не насочи правилно топката с глава. Няколко минути по-късно юношава на Реал Мадрид Калбо можеше да огорчи родния си клуб след грешка на Фабио Канаваро, но не успя да отбележи втори гол за домакините. През последните 15-тина минути мадридчани се активизираха и в 75-ата минута Уесли Снайдер отправи силен удар към вратата на Валядолид, но вратарят Асеко спаси.

В 87-ата минута Борха изведе Раул, който остана сам срещу вратаря, но капитанът на Реал, но за пореден път Серхио Асеко през това второ полувреме предотврати сигурен гол. В 88-ата минута мадридчани останаха с човек по-малко, след като Хайнзе получи втори жълт и червен картон. Футболистите на Реал не успяха да изравнят и в добавеното от съдията продължение.