2. - Испания
  3. Валядолид тресна с класическото 3:0 Майорка

Валядолид тресна с класическото 3:0 Майорка

Валядолид постигна важна победа с класическото 3:0 над Майорка в среща от 13-тия кръг на испанската Лига "BBVA". Срещата се игра на стадион "Нуево Хосе Зорила" във Валядолид пред 14 620 зрители.

Домакините доминираха тотално през целия мач и заслужено стигнаха до убедителната победа. С тази загуба тимът на Майорка показа пред футболната общественост, че се намират в сериозна криза. В 28-ата минута Гойтом изпълни фаул от 20-тина метра при което вратарят на гостите Лух изби топката, но при добавката Гарсия Калво вкара топката в мрежата и изведе Валядолид напред в резултата. Второто попадение за домакините се получи по сходен начин, както първото. В 56-ата минута Педро Лопес центрира от фаул, при което Лух не се намеси отново по най-добрия начин и Вивар Дорадо удвои резултата при добавката. В 66-ата минута Гойтом засече пас на Алваро Рубио отляво и с плътен удар оформи крайното 3:0.

След този мач Валядолид заема 7-то място в класирането с 19 точки, а Майорка е на 15-то място с 13 точки.