2. - Испания
  3. Вердер изтърва Аустрия в края, Йоренте донесе три точки на Атлетик Билбао срещу Насионал

Вердер изпусна два гола преднина срещу Аустрия. Атлетик би Насионал с гол в 86-ата минута

Лидерът в група „L” на Лига Европа Вердер Бремен пропусна изключителна възможност да си осигури класиране в следващата фаза на турнира, след като изпусна преднина от два гола при гостуването си на Аустрия Виена. Двата тима поделиха точките след 2:2, и изравнителен гол в 86-ата минута.

Преследващият тим на Атлетик Билбао победи трудно с 2:1 гостуващия на „Сан Мамес” Насионал (Мадейра) с попадения на ветерана Хосеба Ечеберия и Фернандо Йоренте в края на мача.

Гостите от Бремен поведоха в резултата с гол в 19-ата минута на Клаудио Писаро. Месут Йозил загатна, че ще направи поредния си силен мач за „музикантите”. Именно след подаване на национала в малкото наказателно поле Писаро се извиси над отбраната на Аустрия Виена и запрати топката в мрежата на Роберт Алмер.

В 24-ата минута на мача Тим Вийзе подобри рекорд на Оливер Рек от сезон 87/88. В този момент стражът на Вердер записа 643-а минута без допуснат гол във вратата си.

До края на първото полувреме гостите продължиха да натискат, но единствено успяха да застрашат вратата на Аустрия с удари от разстояние.

В 63-ата минута отново перуанецът бе над всички и удвои преднината на Вердер. Катастрофално подаване с глава към вратаря на Яцек Бак бе уловено от Писаро, който финтира стража и се разписа в опразнената врата.

Домакините върнаха един гол 10 минути по-късно чрез Емин Сулимани, който след двойно подаване се озова в наказателното поле и с предостатъчно време за размисъл простреля Тим Вийзе за 2:1. Тиаго Шумахер спаси точката за Аустрия с гол в 87-ата минута. Влезлият като резерва Шумахер получи високо подаване от лявото крило и с добре пласиран удар с глава прати кълбото в левия ъгъл на Вийзе.

Испанският Атлетик Билбао се доближи на една точка от лидера Вердер след ценен и изключително труден успех над  Насионал Мадейра.

Не всичко обаче се разви в полза на домакините. В 41-ата минута гостите от Мадейра поведоха с гол на Рубен Микаел, който прониза вратата на Атлетик с удар от около 12 метра. Емблематичният футболист на баските Хосеба Ечеберия възстанови паритета в 66-ата минута. Подобно и на първия гол в срещата Ечеберия се разписа от непосредствена близост за 1:1.

Четири минути преди края на редовното време Фернандо Йоренте прати гостите в нокаут. С левия крак от точката за изпълнение на дузпа Йоренте прати кълбото в мрежата през средата на вратата.

Така след третия кръг от груповата фаза първите две места бяха окупирани от Вердер и Атлетик, които разполагат с по 7 и 6 точки съответно. Насионал и Аустрия са с изравнен актив от по две точки.