2. - Испания
  3. Виляреал без проблеми срещу Рекреативо - 2:1

Виляреал без проблеми срещу Рекреативо - 2:1

Виляреал постигна ценна победа с 2:1 като гост на Рекреативо в мач от 13-тия кръг на испанската Лига "BBVA". Срещата се игра на стадион "Ел Нуево Колумбино" пред 15 000 зрители.

Момчетата на Мануел Пелегрини започнаха много активно мача и Санти Касорла успя да открие резултата в 26-ата минута, когато овладя топката след центриране от корнер на Ибагаса и със силен удар извън пеналта даде преднина на своя тим. В 44-ата минута Ибагаса вкара гоул от фаул и удвои резултата в полза на своите.

През втората част домакините се активизираха и успяха да върнат едно попадение, което бе дело на Адриан Калинга от дузпа в 82-ата минута. След този мач Виляреал заема 2-то място в класирането с 28 точки, а Рекре са на последното 20-то място със 7 точки.