2. - Испания
  3. Виляреал и Волфсбург оставиха интригата за реванша след 2:2

Виляреал и Волфсбург оставиха интригата за реванша след 2:2

Домакините изравняват с човек по-малко пет минути преди края

Виляреал и Волфсбург завършиха 2:2 в първи 1/16-финал от турнира Лига Европа. Гостите заслужаваха повече победата, след като успяха да осъществят пълен обрат от 0:1. С човек по-малко обаче „Жълтата подводница” стигна до равенството. Маркуш Сена откри за домакините точно преди почивката. Волфсбург изравни чрез Графите в 63-ата минута. После отново той се разписа от дузпа десетина минути преди края. Резервата Маркуш Рубен оформи крайното 2:2.

Първото полувреме на „Ел Мадригал” започна с домакински натиск. Най-напред в 9-ата минута удар на Ариел Ибагаса бе спасен от вратаря на германците Хитц. Стражът се намеси и при опит на френския ветеран Робер Пирес. Волфсбург отговори с удари на обичайните заподозрени Графите и Един Джеко.

Германците бяха малко по-активният тим през по-голямата част на полувремето, но това не даде резултат. На два пъти Мисимович опита да открие за гостите, а веднъж пробва Шефер.

Виляреал обаче го стори. След като Нилмар стреля встрани от вратата, две минути преди почивката Маркуш Сена вкара топката в мрежата на гостите и „Жълтата подводница” поведе в резултата.

При 1:0 дойде почивката.

Домакините пропуснаха да решат всичко след подновяването на играта. Поредица от удари на Йоренте, Капдевия и Нилмар не намериха целта.

Това подейства като допинг за Волфсбург. Германците успяха да изравнят резултата в 65-ата минута, а точен бе един от най-добрите на терена Графите. Нилмар и Кани опитаха бързо да върнат преднината на Виляреал, но безуспешно.

Последните десет минути бяха най-интересни. Тогава паднаха два гола, а играч на домакините получи директен червен картон. В 83-ата минута Иван Маркано извърши нарушение в наказателното поле срещу Графите и главният рефер от Хърватска показа бялата точка, отстранявайки бранителя на домакините. Фаулираният нападател реализира 11-метровия наказателен удар и осъществи пълен обрат. И когато изглеждаше, че Волфсбург ще спечели първия си мач от 13 насам, резервата Маркуш Рубен остави интригата за реванша с гол в 85-ата минута.

Вторият мач е на 25 февруари от 22:05 ч.

ВИЛЯРЕАЛ – ВОЛФСБУРГ 2:2
1:0 Сена (43’)
1:1 Графите (65)
1:2 Графите (84’ д.)
2:2 Рубен (85’)

Виляреал: Лопес, Анхел, Годин, Маркано, Капдевия, Ибагаса (Кани 64’), Сена, Бруно (Матия 77’), Пирес (Рубен 77’), Йоренте, Нилмар.

Волфсбург: Хитц, Пекарик, Мадлунг, Симунек, Шефер, Рийдер, Жосуе, Гентнер (Дежага 58’), Джеко, Мисимович, Графите.