2. - Испания
  3. Виляреал излъга Депортиво в последната минута (ВИДЕО)

Виляреал излъга Депортиво в последната минута (ВИДЕО)

Атлетик Билбао и Лас Палмас си вкараха по два

Виляреал записа четвърта поредна победа в испанската Примера дивисион, след като излъга Депортиво Ла Коруня с гол в в последната минута на двубоя, завършил 2:1 в полза на "жълтата подводница".

Резултатът на „Риасор” бе открит от гостите в 36-ата минута, когато Марио Гаспар намери непокрития в наказателното поле Бруно Сориано, който с точен удар разпечата вратата на домакините.

След почивката домакините вдигнаха оборотите и в 48-ата минута Луис Алберто се възползва от отличен пас на Лукас Перез, за да върне равенството в срещата.

В добавеното време на втората част главният рефер свири дузпа в полза на „жълтата подводница”, която бе реализирана от Бруно Сориано, оформяйки крайното 1:2.

След успеха Виляреал се намира на четвърта позиция във временното класиране с 36 точки, колкото има и третият Реал Мадрид. Депортиво остава седми с 27 точки.

Атлетик Билбао и Лас Палмас завършиха при резултат 2:2 своя мач от 18-ия кръг в Испания. Футболистите на Билбао на два пъти успяваха да поведат в резултата, но така и не сломиха духа на гостуващия тим.

Адруиз даде преднина на домакините в 17-ата минута, след като бе точен от бялата точка. След почивката Висенте Гомес върна Лас Палмас мача с гол в 62-ата минута. Само четири по-късно Инаки Уилямс бе точен за 2:1, но гостите не се предадоха и Тана вкара за 2:2 в 81-ата.

Атлетик Билбао е на 6-о място в класирането с 28 точки, докато Лас Палмас заема 16-ото място със 17 точки.