2. - Испания
  3. Виляреал надделя с 2:1 над Брюж, ПАОК с важни три точки като гост на Динамо (видео)

Испанците успяха да обърнат мача на стадион "Ян Брейдел"

Отборът на Виляреал постигна победа с 2:1 над отбора на Брюж в последния си шести мач от група „D” и от груповата фаза в Лига Европа. Испанците се класираха напред в надпреварата още през миналия кръг, но днес подсигуриха първото си място. Белгийският тим поведе чрез Куемаха в 28-та минута, но с два гола на Джузепе Роси още през първото полувреме испанският тим измъкна трите точки.

Двубоят започна предпазливо за двата отбора въпреки, че нещата в групата бяха почти ясни. Брюж нямаха шанс за продължаване напред, докато гостите със сигурност се класират. От отбора на Виляреал преди мача заявиха, че ще гонят първото място в групата, затова и започнаха по-предпазливо двубоя, изчаквайки съперника си.

Още в първата минута Кани от тима на испанците отправи удар към вратата на Де Влигер, но без успех. Три минути по-късно Маркош Сена повтори упражнението. В шестата минута белгиецът Симайес стреля от рамките на наказателното поле към вратата на Диего Лопес, но извън целта.

В 12-та минута Варгас опита удар с глава след центриране, но прекалено слабо. В 28-та минута Блондел опита да застраши Лопес от около 20 метра, но вратарят на Виляреал се намеси подобаващо.  Секунди по-късно домакините от Брюж поведоха след хубав удар с глава на Куемаха.

В 30-та минута Джузепе Роси изравни за „жълтата подводница”. Той вкара с глава след хубав пас на Капдевиля. Минута  по-късно Райън Донк фаулира Джузепе Роси в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Самият Роси изпълни наказателния удар добре с левия крак и обратът стана пълен. Вратарят на домакините уцели ъгъла при удара от дузпа, но все пак не успя да спаси отбора си от втори гол.

В 36-та минута Санти Касорла стреля към вратата на домакините, но Де Влигер спаси. Две минути преди края на първата част Роси опита удар, който беше в рамките на вратата, но не и гол. Така на почивката резултатът беше 2:1 в полза на испанския отбор.

През втората част играчите на „жълтата подводница” успокоиха мача и малко намалиха темпото. Все пак в 54-та минута Иван Перисич за белгийците опита силен удар, но той беше блокиран от противников защитник.

В 58-та  минута Кани имаше чудесна възможност да вкара трети гол, но стражът на домакините се намеси стабилно и спаси.  В 63-та минута Варгас също опита да реши мача, но без успех. Две минути по-късно Перисич също стреля към вратата на Лопес, но ударът не попадна в целта.

Петнадесет минути преди края резервата на Брюж Набил Дирар  успя да отправи удар, който обаче Лопес спаси.

В друг двубой от група „D  гръцкия Паок победи с минималното 1:0 отбора на Динамо (Загреб) и запази второто си място в групата. Голът за гостите от Гърция вкара Салпигидис с хубав удар с левия крак от рамките на наказателното поле след точен пас на Атанасиадис. При победа отбора от Загреб се класираше напред заедно с Виляреал.