2. - Испания
  3. Виляреал открадна точка от Еспаньол в края (ВИДЕО)

Виляреал открадна точка от Еспаньол в края (ВИДЕО)

След 2:2 "папагалчетата" нямат победа в 5 поредни кръга

Виляреал попречи на Еспаньол да вземе първа победа в Примера от 19 декември насам и изравни на два пъти за 2:2 на „Корнелия Ел Прат” в 21-ия кръг. Серията на „папагалчетата” без победа в първенството вече е 5 мача.

В 4-ата минута докато защитниците на Виляреал вдигаха ръце като в дискотека, искайки фаул за игра с ръка на Кайседо след хвърлен към него тъч, бившият нападател на Манчестър Сити размина трима от тях и стреля през краката на вратаря за 1:0 в полза на Еспаньол.

„Подводницата” изстреля торпедо в 24-ата минута и Солдадо елегантно направи двойно с петичка за Тригейрос, който изравни – 1:1. Две минути след това Жерар Морено щеше да счупи дясната греда на гостите, но тя му попречи да се разпише.

Пет минути преди почивката обаче защитата на Виляреал проспа центриране на Бургуй и Морено стигна до своя гол за 2:1, като технично просто обърна в далечния десен ъгъл.

Еспаньол добре бранеше преднината си до 88-ата минута, когато желаният от Барса Денис Суарес центрира фалцово от корнер, вратарят Пау Лопес излезе неразчетено, блъсна се в съперник и Муаскио му вкара с глава за 2:2. Домакините искаха фаул срещу вратаря, но такъв нямаше, а Жерар Морено бе изгонен с втори жълт картон, докато точките бяха поделени.

Виляреал е четвърти с 41 точки, Еспаньол има 22 на 13-о място.