2. - Испания
  3. Виляреал потопи Севиля, Валенсия удари лошо местния съперник Леванте (ВИДЕО)

Виляреал потопи Севиля, Валенсия удари лошо местния съперник Леванте (ВИДЕО)

Виляреал се изкачи до 4-ото място в Ла Лига след голове на Марио Гаспар и Седрик Бакамбу, които осигуриха победата с 2:1 над Севиля на „Естадио Ел Мадригал”.

Домакините откриха в 25-ата минута, когато испанският национален защитник Гаспар беше най-съобразителен в меле от пет човека във вратарското поле.

Бакамбу удвои 15 минути след почивката, като провря топката в мрежата от близко разстояние след ниско центриране на Денис Суарес от лявата страна на наказателното поле.

Лятното попълнение на Севиля Фернандо Йоренте намали в 76-ата минута, но андалусийците не успяха да заличат головете на Виляреал.

Победата оставя „Жълтата подводница” на само четири точки от лидера Реал Мадрид, докато Севиля са 9-и след четвъртата им загуба в 10 мача този сезон.

На „Местая” Валенсия победи с класическото 3:0 местния съперник Леванте благодарение на голове на Пако Алкасер, Софиан Фегули и Закария Бакали.

64 минути отнеха на домакините, за да поведат. Фегули бе повален в наказателното поле и Алкасер реализира отсъдената дузпа.

Дани Парехо бе близо до удвояване след фалцово изпълнение на свободен удар няколко минути по-късно, но името на алжирския национал Фегули изгря на таблото при 2:0 в 73-ата минута.

Нещата за Леванте станаха от лоши към ужасни пет минути след втория гол, когато белгийският национал Бакали отправи неспасяем удар за крайното 3:0.

Сега Валенсия са с три точки зад петия Селта, който има мач по-малко, а Леванте е последен след шестата си загуба този сезон.