2. - Испания
  3. Виляреал продължи падението на Валенсия (ВИДЕО)

Виляреал продължи падението на Валенсия (ВИДЕО)

Гол четири минути преди края донесе трите точки за "жълтата подводница"

Виляреал победи с 1:0 Валенсия като домакин от 36-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Срещата на "Естадио Де ла Керамика" премина равностойно, но гол в края предреши крайния изход от сблъсъка, който остави "прилепите" без победа в първенството пети пореден кръг, като последния успех на тима датира от 8 април и минималния успех над Еспаньол.

До почивката Валенсия имаше повече положения след удари на Родриго Морено и Санти Мина, въпреки че домакините можеха да открият още преди да е изминала и една минута, след като Родриго Ернандес стреля опасно.

След началото на втората част Виляреал показаха по-добра игра, като 54-та Кастилехо на два пъти застраши Нето.

Така се стигна до 86-та минута, когато Марио Гаспар бе точен за домакините, с което донесе всички три точки от мача за своя тим.

По този начин Виляреал събра 57 точки и остана на шестото място - на шест пред Севиля, докато Валенсия все още е с 67 и запазва четвъртото си място.