2. - Испания
  3. Виляреал с второ поредно реми след мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

Виляреал с второ поредно реми след мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

Малага остана без успех в 11-и последователен мач

Отборът на Малага записа 11-и пореден мач без победа, след като направи 1:1 при визитата си на Виляреал от XXII кръг на испанската Примера.

В центъра на вниманието обаче отново бе съдията. Арбитърът Виканди Гаридо първо не даде чиста дузпа за домакините, след това посочи бялата точка при съмнителни обстоятелства в наказателното им поле.

Иначе гостите поведоха в резултата в 14-ата минута, когато Диас Барбоса вкара второто си попадение през сезона. 32-годишният бразилец пропусна повече от три месеца заради контузия, но сега даде надежди на Малага, че може да стигне до първи успех от онзи над Депортиво с 4:3 у дома през ноември.

Виляреал обаче постепенно притисна съперника и през второто полувреме стигна до изравняване.

В 62-ата минута точен от дузпа бе Бруно, но само девет по-късно неговият съотборник Роберто Сориано бе изгонен с директен червен картон.

До края на мача нови голове не паднаха и двата тима си поделиха точките.

След второто си поредно реми Виляреал вече има 36 в своя актив, с 13 повече от Малага.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)