2. - Испания
  3. Вилярел се върна на победния път в Испания (ВИДЕО)

Вилярел се върна на победния път в Испания (ВИДЕО)

Тимът на Унай Емери удари Леванте у дома

Виляреал победи с 2:1 Леванте вкъщи в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Успехът беше първи за домакините след две поредни издънки. По този начин „жълтата подводница“ се настани на четвъртата позиция преди двубоя на Севиля. Тимът Унай Емери събраха 29 точки, докато гостите от Валенсия се намират на 12-а позиция с 18.

Домакините стартираха по-агресивно срещата и в 19-ата минута откриха резултата. Фер Ниньо получи отлично подаване в наказателното поле, след което с красив изстрел реализира за 1:0.

Последваха добри минути за Виляреал и в 31-ата минута Жереми Пино можеше да удвои преднината на тима си, но изстрелът му бе отразен от вратаря на гостите. Минута по-късно Леванте пропусн да изравни, след като ударът на Даниел Алкон бе блокиран от защитник в жълто.

В добавеното време на първото полувреме Серхио Асенхо показа страхотен рефлекс след изстрел на Коке от пряк свободен удар.

В 54-ата минута Виляреал вкара втори гол. Самуел Чуквуезе подаде към Жерард Морено, който овладя и хладнокръвно завърши в долния десен ъгъл.

Постепенно Леванте погледна по-смело към врата на Серхио Асенхо и това даде резултат в 73-ата минута, когато Серхио Леон с глава реализира. Две по-късно Хорхе де Фрутос не успя да намери очертанията на вратата.

Виляреал отговори с изстрел на Жерард Морено в лявата греда. В заключителните минути на двубоя Первис Еступинан имаше отличен шанс да реализира трето попадение за домакините, но изстрелът му премина над вратата.
Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1