2. - Испания
  3. Втора поредна загуба спря Севиля за Топ 4 в Испания (ВИДЕО)

Втора поредна загуба спря Севиля за Топ 4 в Испания (ВИДЕО)

Леганес вкара три гола и прекъсна черна серия

Севиля допусна втора поредна загуба и общо трета в последните четири мача на тима от испанската Ла Лига. Този път футболистите на Хоакин Кампарос се издъниха срещу Леганес - 0:3 у дома. Феновете не простиха безобразното представяне на любимците си и ги изпратиха с бурни освирквания.

Преди седмица севилци отстъпиха с 0:1 на слабака Жирона, но тогава се провалиха и конкурентите им Топ 4 Хетафе и Валенсия, които също загубиха мачовете си.

Поражението остави Севиля на петото място в класирането с 55 точки. Толкова има и четвъртия Хетафе, който обаче е с мач по-малко. Леганес, който прекъсна серията си от пет мача без победа, е на 13-а позиция с 42 т.

Юсеф Ен-Несири откри резултата в 8-ата минута. Мартин Брайтуайт удвои в 20-ата, след което подаде на Оскар в 82-ата, който прати топката за трети път във вратата на Томаш Вацлик.

В следващия кръг Севиля гостува на втория Атлетико Мадрид, докато Леганес приема Еспаньол.