2. - Испания
  3. "Жълтата подводница" изплува до Топ 3 в Ла Лига

"Жълтата подводница" изплува до Топ 3 в Ла Лига

Виляреал се наложи с 4:1 над гостуващия Алавес на старта на 10-ия кръг

Виляреал измести Гранада от 3-ата позиция в класирането на Примера дивисион след успех с 4:1 над Алавес в първия мач от 10-ия кръг на шампионата.

Домакините започнаха добре срещата и в 13-ата минута откриха резултата чрез Токо Екамби. Контраатака с два бързи паса бе достатъчна на домакините да бъде матирана цялата отбрана на гостите, Жерар Морено изведе Екамби отдясно, а камерунецът бе безпогрешен за 1:0.

„Жълтата подводница“ задържа преднината си до началото на втората част, но в 50-ата минта Лукас Перес вкара красив гол със задна ножица и върна Алавес в мача.

Шест минути по-късно гостите вкараха и втори гол, който обаче бе отменен заради засада.

Рубен Дуарте шутира опасно в 61-ата, но малко над вратата, а две по-късно Санти Касорла разтресе левия страничен стълб с бомбен удар извън пеналта.

В 65-ата Виляреал отново поведе в резултата. Мой Гомес направи отлично центриране отляво за Екамби, който трябваше само да отклони към опразнената врата за 2:1.

Финалните минути бяха тежки за Алавес, като гостите инкасираха още два гола.

Жерар Морено се разписа за 3:1 в 84-ата след добра асистенция на Касорла, а в добавеното време Хажи Онтиверос отбеляза красив гол от фаул за крайното 4:1.