2. - Испания
  3. Жирона нанесе пета поредна загуба на Райо Валекано (ВИДЕО)

Жирона нанесе пета поредна загуба на Райо Валекано (ВИДЕО)

Каталунците бяха по-добрият отбор в петък вечер на “Вайекас” и спокойно можеха да постигнат и по-добър резултат

Жирона победи с 2:0 Райо Валекано в срещата от 26-ия кръг в Премира дивисион. Каталунците бяха по-добрият отбор в петък вечер на “Вайекас” и спокойно можеха да постигнат и по-добър резултат.

Все пак те взеха своето и си тръгнаха с трите точки след два гола на Кристиан Стуани в 30-ата и 85-ата минута. Това пък бе пета поредна загуба за “Пчеличките”, които ще имат все повече проблеми в битката за оцеляване.

Жирона бе отборът, който създаваше по-интересните положения и в 16-ата минута мощен изстрел на Алекс Гранел се отби от напречната греда.

В 30-ата минута гостите все пак откриха резултата. При едно центриране след корнер се стигна до суматоха в наказателното поле, там Стуани се ориентира най-добре и отблизо бе точен за 0:1.

В 60-ата минута ситуацията за “Пчеличките” стана още по-неприятна, след като Абдулайе Ба задържа откъсващия се Стуани и получи червен картон.

В 85-ата минута гостите решиха всичко в своя полза с втори гол. Педро Поро центрира отдясно и намери Стуани на задната греда, където той с глава порази вратата за 0:2.

Така Жирона се изкачи до 12-ото място с 31 точки. Райо пък остава на предпоследната 19-а позиция с 23 точки в актива си.