2. - Италия
  3. Атлетик (Билбао) изпусна да бие Андерлехт - 1:1

Атлетик (Билбао) изпусна да бие Андерлехт - 1:1

Интригата в двубоя остава за реванша в Белгия

Атлетик (Билбао) и Андерлехт не успяха да се победят в първата 1/16-финална среща от турнира Лига Европа, а двубоят между двата тима завърши наравно 1:1. Отборите си поделиха по едно полувреме, като през първата част по-активни бяха белгийците и заслужено откриха резултата чрез Билгия. През втората част обаче испанският тим бе пълен господар на терена и изравнителното попадение на Сан Хосе бе напълно закономерно.

Двубоят в Испания започна с лек домакински натиск, а в 10-ата минута удар на Лоренте от границата на малкия пеналт мина на сантиметри покрай вратата на белгийския тим. Шест минути след това Легеар стреля с глава от 7-8 метра, но стражът на домакините внимаваше и улови коженото кълбо.

В 25-ата минута Боусофа отправи изключително опасен удар от 20-ина метра по диагонала, но топката профуча покрай вратата на домакините. Пет минути по-късно Лукаку стреля от границата на полето, но Ираизоз бе на мястото си и парира удара. В 35-ата минута по-добрата игра на Андерлехт даде резултат и гостите поведоха в резултата, след като Билгия получи топката в полето и хладнокръвно преодоля Ираизоз – 0:1.

Играчите на Билбао се опитаха веднага да върнат гола, а в последната минута на полувремето Де Маркос пропусна да изравни, след като се озова очи в очи с Прото, но не успя да го преодолее. Така Андерлехт се оттегли на почивката с гол аванс.

Още в началото на второто полувреме Хави Мартинез стреля опасно от 20-ина метра, но топката профуча покрай вратата на белгийците. В 58-ата минута домакините успяха да изравнят резултата. След центриране, Лоренте продължи към Сан Хосе, който бе оставен непокрит в малкия пеналт и отблизо вкара коженото кълбо в опразнената врата – 1:1.

В 61-ата минута влезлият като резерва Сусаета стреля по диагонала, но ударът му мина покрай вратата на гостите. Пет минути по-късно Лоренте стреля с глава,но Прато внимаваше и успя да закове коженото кълбо в прегръдките си.

До края на мача домакините пропуснаха няколко много изгодни положения, за да стигнат до трите точки, а играчите на Андерлехт няма как да не са доволни от равенството, което им дава сериозно психологическо предимство преди ответния двубой.

Реваншът е след седмица в Белгия, като мачът е с начален час 20:00 часа.

Атлетик (Билбао) – Андерлехт 1:1

0:1 Билгия (35’)
1:1 Сан Хосе (58’)