2. - Италия
  3. АЗ Алкмаар събори на земята Удинезе и гледа към четвъртфиналите (видео)

АЗ Алкмаар събори на земята Удинезе и гледа към четвъртфиналите (видео)

Холандският тим спечели с 2:0 първия си мач срещу италианския си съперник

АЗ Алкмаар спечели важна победа с 2:0 срещу Удинезе в първия двубой между двата тима от осминафиналната фаза на Лига Европа. Холандският тим се добра до успеха след попадения през второто полувреме, а по този начин се доближи до четвъртфиналите на надпреварата.

Първото полувреме не предложи голове на зрителите на двубоя, като домакините от АЗ Алкмаар все пак имаха повече на брой голови ситуации от съперника. С пропуски за холандския тим се отчете на няколко пъти Елм, а Холман също не успя да реализира една добра ситуация. Пабло Армеро и Данило пък пропиляха единствените две добри положения за гостите от Удинезе през първите 45 минути.

През втората част и двата отбора имаха добри шансове за отбелязване на попадения, но само АЗ Алкмаар успя да достигне до голове. Първо, в 63-ата минута, Маартен Мартенс откри резултата, след като не остави шансове на вратаря на Удинезе, а в 84-ата минута Ерик Фалкенбург оформи крайното 2:0. Така АЗ Алкмаар взе добра преднина преди реванша на „Фриули”, който е след седмица.