2. - Италия
  3. Българин дебютира в Серия А

Българин дебютира в Серия А

Радослав Кирилов дебютира за представителния отбор на Киево вчера

Българският нападател Радослав Кирилов игра седем минути за eлитния Киево при успеха с 2:0 над Сасуоло в мач от 3-ия кръг на Купата на Италия.

18-годишният талант от Симитли дебютира с екипа на “летящите магаренца” в официален мач, като в 83-ата минута замени Давиде Москардели.

Очаква се скоро Кирилов, който играе за юношите старша възраст на Киево, да изиграе и първия си мач в Серия “А”. Досега другите българи, участвали в двубой от италианския елит са Николай Илиев, Христо Стоичков и Валери Божинов.

Москардели беше автор на втория гол за тима си в 79-ата минута. Минута преди почивката Давиде Мандели бе открил резултата в мача.

Съперник на Киево в следващата фаза на турнира ще бъде втородивизионния Новара, който вчера отстрани Чезена след продължения.

В друга среща от турнира Бари победи Торино с 3:1. Срещата започна доста динамично и до 10-ата минута двата състава си отбелязаха по един гол.

В 4-ата минута Капуто откри за домакините, но в 10-ата минута Роси си заби автогол и възстанови равенството.

През втората част домакините вкараха чрез Паризи от дузпа в 63-ата минута и Пулцети в 69-ата минута за крайното 3:1. Така Бари продължава напред в надпреварата.