2. - Италия
  3. Българин носи победа на Авелино

Българин носи победа на Авелино

Българският нападател Андрей Гълъбинов отбеляза двата гола при победата на Авелино с 2:1 като гост на Читадела в мач от 11-ия кръг на италианската втора футболна дивизия.

Гълъбинов откри резултата в 29-ата минута, когато засече ниско подаване в пеналта от дясно на капитана Анджело Д'Анджело. След малко повече от час игра българският таран беше изведен в добра позиция от Ерик Скиавон и със силен удар с левия крак преодоля за втори път Рафаеле Ди Дженаро, реализирайки петия си гол в 10 мача за сезона в Серия Б.

Гълъбинов беше заменен в 75-ата минута от Франческо Милези, а гостите допуснаха гол в края, който не се оказа решаващ. С успеха Авелино се изкачи на четвърта позиция с 21 точки. Лидер е Виртус Ланчано с 25 точки.
Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1