2. - Италия
  3. Базел срази Рома с 2:0 в групата на ЦСКА

Базел срази Рома с 2:0 в групата на ЦСКА

Головете за швейцарците отбелязаха Карлитос в 11-ата и Алмерарес 87-ата минути на мача.

Италианският Рома започна със загуба участието си в турнира Лига Европа. В група „Е” на надпреварата, в която е и българският ЦСКА, възпитаниците на Клаудио Раниери отстъпиха при гостуването си на Базел в Швейцария с 0:2.

Гостите от Рим стояха по-стабилно на терена и действаха с по-голям замах в първите минути. Грешка при изнасянето на топката в 11-ата минута откри резултата в полза на домакините. Карлитос не остави шансове на вратаря на "вълците" Бертаньоли след много прецизен изстрел от границите на наказателното поле.

До края на полувремето римляните опитаха да намалят, но Тоти и компания не бяха точни.

След почивката Рома тръгна в атака, но защитата на Базел действаше много добре. В една от редките си атаки, в 73-ата минута, удар на Щрелер уцели гредата.

В 87-ата минута се стигна до втори гол в полза на Базел. Алмерарес надбяга отбраната на Рома при една контраатака, задмина излезлия вратар на „вълците” и спокойно реализира за 2:0.

Така Базел записа 3 точки в актива си а Рома се прибира в Италия с 0. В следващия кръг Рома приема ЦСКА, а Фулъм е домакин на Базел.

БАЗЕЛ - РОМА 2:0
1:0 Карлитос (11’)
2:0 Алмерарес (87’)

БАЗЕЛ: Костансо; Инкум, Абрахам, Атан, Сафари; Карлитос, Кабрал, Чипърфийлд, Стокър, Фрай, Щрелер (85’ Алмерарес);

РОМА: Бертаньоли; Мота, Мексес, Бурдисо, Рийзе (64’ Тонето); Тадей, Де Роси, Писаро; Менес (46’ Губерти); Тоти, Баптища (64’ Вучинич).

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)