2. - Италия
  3. Божинов не помогна на Парма в Сицилия (видео)

Божинов не помогна на Парма в Сицилия (видео)

”Дуковете” паднаха на стадион „Анжело Масимино” с 1:2

Българският национал Валери Божинов и неговата Парма загубиха визитата си на Катания от Серия „А”.

”Дуковете” паднаха на стадион „Анжело Масимино” с 1:2, като и двете попадения в полза на домакините бяха след точно изпълнени дузпи.

Бож започна мача като титуляр и бе на терена до 62-ата минута, когато бе заменен от ветерана Ернан Креспо. Националът получи жълт картон в 26-ата минута.

Още в 12-ата Маскара бе точен от бялата точка за 1:0. Пармалатите бяха доста груби и до края на първото полувреме регистрираха 4 жълти картона, а и не успяха да възстановят равенството. През втората част резултатът се запази до 82-ата минута, когато след нова дузпа за домакините, Антенучи вкара втори гол за Катания. В края на мача тимът на Парма върна един гол чрез дошлия от Ювентус Джовинко, но за повече нямаше време. Имаше време обаче Лукарели от състава на гостите да получи втори жълт, респективно червен картон.

Това бяха първи три точки за тима от Сицилия през сезон 2010/11 в италианския елитен шампионат, докато Парма вече има 3 от първия кръг.