2. - Италия
  3. Божинов резерва цял мач при равенство между Парма и Фиорентина (видео)

Божинов резерва цял мач при равенство между Парма и Фиорентина (видео)

Палермо постигна важна победа като гост над Лече

Българският нападател на Парма Валери Божинов остана на резервната скамейка цял мач и не помириса дори и минута игра в днешния двубой на "дуковете" срещу Фиорентина.

Вместо родения в Горна Оряховица футболист, като титуляр излезе новото попълнение на домакините Амаури, който вкара и единственото попадение за тима в мача.

Двата тима излязоха един срещу друг в среща от 24-ия кръг на Серия "А", играна на "Енио Тардини", която завърши при равенство 1 :1.

Домакините откриха чрез Амаури в 14-ата минута, а за "виолетовите" се разписа Гаетано Д'Агостино от дузпа в 47-ата минута.

След двубоя Парма е на 15-ата позиция с 26 точки, докато Фиорентина е на 11-ото място с 29 точки.

В друга среща от кръга Палермо постигна важна победа с 4:2 при гостуването си на Лече.

Сицилианци вкараха своите голове чрез Миколи, Пасторе, Ернандес и Иличич, а попаденията паднаха съответно в 45-ата, 46,ата 60-ата и 62-ата миути.

За домакините точни бяха Джиакомази и Жеда в 17-ата и 49-ата минути.

Тимът от Сицилия се намира на 5-ото място в класирането след тази среща, с актив от 40 точки.