2. - Италия
  3. Божинов с контузия при победа на Тернана

Божинов с контузия при победа на Тернана

Гълъбинов с половин час при победа на Ливорно, Павел Виданов игра едно полувреме при загуба на Трапани

Българският нападател Валери Божинов получи контузия и беше заменен принудително в края на първото полувреме при победата на Тернана с 2:1 като гост на Пескара в мач от 23-ия кръг на италианската втора дивизия.

Божинов се оплака от мускулна травма и в 37-ата минута при резултат 1:1 той отстъпи мястото си на терена на Фабио Чераволо, който в последствие вкара победния гол в 69-ата минута. С втория си пореден успех в Серие "Б" Тернана се изкачи на десето място с 31 точки.

Българският защитник Павел Виданов започна като титуляр за Трапани при поражението с 0:3 като гост на Виченца. Виданов беше сменен на почивката при 0:2 от Антонио Даи.

Трапани допусна трето поредно поражение и вече е 13-и с 30 точки.

Българският национал Андрей Гълъбинов влезе като резерва в 63-ата минута при успеха на Ливорно над гостуващия Бреша с 4:2. С победата домакините се утвърдиха на третото място с 37 точки. Лидер е Капри с 46 точки, а втори е Болоня с 40 точки.