2. - Италия
  3. Божинов се разписа при триумф на Парма в демонстративен турнир

Божинов се разписа при триумф на Парма в демонстративен турнир

Българският нападател на Парма Валери Божинов завърши 2009-a година с попадение и спечелена купа от турнира "Дианамай" игран в Малта. Италианският тим взе участие демонстративен турнир, в който взеха участие местния шампион Хибърниънс и Валета, който завърши на второ място в класирането.

23-годишният българин откри резултата във финала още в 18-ата минута, а до края на мача играчите на Парма отбелязаха още три гола за крайното 4:0. Божинов бе много добре посрещнат в Малта, а многобройни фенове го очакваха и пожелаха да се снимат с него и да му вземат автограф. Останалите попадения бяха дело на защитниците Паоло Делафиоре и Масимо Пачи, който се разписа два пъти, а преди това асистира на Божинов.

Трите отбора играха всеки срещу всеки в сблъсъци по 45 минути, a първенецът на Малта победи с 3:1 Валета. Парма пък се наложи със същия резултат над шампиона от преди две години след попадения на Никола Аморузо от дузпа, Стефано Мороне и Давиде Ландзафаме, докато О`Браян бе точен за малтийците. Божинов не игра в първата среща, но не пропусна да покаже, че в Парма възвръща форма и се разписа в решаващия за трофея сблъсък.

Така Парма с 6 точки вдигна купата, докато Хибърниънс остана с три, а Валета завърши без точка. За най-добър играч на турнира бе избран Давиде Ланзафаме.

Тимът на Франческо Гуидолин ще остане в Малта до 4 януари 2010 година.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)