2. - Италия
  3. Божинов влезе като резерва при ново поражение на Виченца

Божинов влезе като резерва при ново поражение на Виченца

Отборът на Виченца загуби с 1:3 гостуването си на Новара от 36-ия кръг на италианската Серия Б

Отборът на Виченца загуби с 1:3 гостуването си на Новара от 36-ия кръг на италианската Серия Б. Българският нападател на Виченца Валери Божинов бе резерва за своя отбор и се появи в игра в 64-ата минута, заменяйки Стефано Джакомели.

Виченца излезе с гол напред в 27-ата минута с попадение на Матео Джентили. До края на първата част обаче Новара успя да изравни. Точен за 1:1 в 41-ата минута бе Флавио Лацари. През второто полувреме Новара отбеляза още два гола - Даниеле Буцеголи се разписа от дузпа за 2:1 в 56-ата минута, а в 70-ата Пабло Гонсалес оформи крайното 3:1.

След това поражение Виченца остава на 20-ото място в подреждането с актив от 32 точки. Новара е на 5-ата позиция с 55 точки.