2. - Италия
  3. Чочев и Тонев остават в изпадащите след нови издънки на Палермо и Фрозиноне (ВИДЕО)

Палермо направи 2:2 у дома с Аталанта, а Фрозиноне получи два червени картон и бе смачкан с 1:5 от Киево

Лоша вечер за Ивайло Чочев и Александър Тонев в Серия А. Чочев беше титуляр, спечели дузпа и игра 58 минути при 2:2 на Палермо у дома срещу Аталанта, а Тонев влезе от пейката в 64-ата минута за Фрозиноне, който след два червени картона бе разгромен с 1:5 от Киево като гост. И Палермо, и Фрозиноне остават в изпадащите четири кръга преди края на сезона в Италия.

През празните трибуни на „Ренцо Барбера” заради наказание, Палермо търсеше край на серията от 12 поредни мача без успех, но вместо това те станаха 13.

Ивайло Чочев започна като титуляр, а стартът бе като по поръчка за неговия отбор. Именно Чочев стреля с глава и Белини игра с ръка в наказателното на Аталанта за дузпа, а Франко Васкес я превърна в гол за 1:0 във втората минута.

Аляз Струна обаче върна жеста и направи дузпа за гостите с необмислено влизане срещу Папу Гомес и Бориело изравни набързо от втората дузпа в мача.

Лука Чигарини центрира от фаул в 55-ата минута и Габриел Палета с глава направи пълен обрат – 2:1 за Аталанта.

Чочев беше сменен от Куесон в 58-ата минута, а Струна се реваншира и вкара изравнителния гол за Палермо при добавка след отбит удар на Яяло – 2:2.

Палермо е на предпоследното 19-о място с 29 точки, но само две го делят от 17-ата спасителна позиция, където се намира Карпи.

На „Бентегоди” във Верона Даниел Чофани даде ранен аванс на Фрозиноне, но после всичко рухна за тима на Александър Тонев, който беше резерва.

Айети остави неговия отбор с 10 души след директен червен картон още в 17-ата минута.

Флоро Флорес изравни до почивката, а Флоро Флорес от дузпа направи 2:1 за Киево в самото начало на втората част.

Чисба също беше изгонен с втори жълт картон в 52-ата минута и Фрозиноне остана с девет човека, а Ригони и Сардо набързо използваха това и покачиха на 4:1 за Киево.

При този резултат Тонев смени Чофани, но Фрозиноне вече се пазеше от по-голям резил и пусна само още един гол на Пелисиер за крайното 5:1.

Фрозиноне е 18-и с 30 точки и също се надява да задмине Карпи (31) в битката за оцеляване.