2. - Италия
  3. Дженоа и Парма извъртяха 2:2 на „Мараси”

Дженоа и Парма извъртяха 2:2 на „Мараси”

Отборите на Дженоа и Парма завършиха наравно 2:2 в една от най-интересните срещи от 15-ия кръг на италианската Серия „А”. В групата на гостите го нямаше българският национал Валери Божинов, а младата звезда на „дуковете” Джонатан Биабиани, който преди време бе повален от свински грип, днес направи отличен двубой и вкара и двата гол за своя отбор. В играта на „грифоните” пък личеше умора от мача в Лига Европа в четвъртък и дори равният резултат е добре дошъл за Гасперини и компания.

Домакините наложиха обичайния домакински натиск в началото на срещата, който доведе до гол още в 14-ата минута. Доменико Кришито пусна отлично подаване в наказателното поле, където Родриго Паласио засече топката с десния крак и не остави никакви шансове на Миранте – 1:0.

Впоследствие „грифоните” направиха няколко пропуска чрез Паладино и Место, които бяха наказани в 37-ата минута. Най-добрият в редиците на „дуковете” Джонатан Биабиани се възползва от хубав пас на Галопа при една контраатака и с прецизен удар с десния крак възстанови равенството – 1:1, като при този резултат завърши и първото полувреме.

В началото на втората част втори гол на Биабиани даде аванс на Парма. В 59-ата минута той се откъсна от защитата на Дженоа и с техничен удар вкара втория си гол в мача. Само няколко минути по-късно обаче Рафаеле Паладино възстанови равенството, след като се възползва от хубав пас на Флокари и с хубав шут с десния крак от границата на наказателното поле матира Скарпи за крайното 2:2.

Така след този мач Дженоа измести градския съперник Самдория от 5-ото място и вече има актив от 24 точки. Парма пък е четвърти с точка повече.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)