2. - Италия
  3. Дженоа излъга Сампдория в градското дерби

Дженоа излъга Сампдория в градското дерби

Дженоа излъга Сампдория с 1:0 в Derby della Lanterna. Победният гол за "грифоните" бе дело на аржентинеца Милито в 50-ата минута.

Дженоа излъга Сампдория с 1:0  в Derby della Lanterna. Победният гол за "грифоните" бе дело на аржентинеца Милито в 50-ата минута.

Дербито на Генуа бе белязано от скука и много грубости от страна на двата тима. Головите положения почти липсваха, а за 90 минути бяха извършени почти 60 нарушения.

40 000 зрители бяха изпълнили до краен предел "Луиджи Ферарис" в очакване на спектакъл, но такъв не се получи. Футболистите на Дженоа започнаха пренавити срещата и набързо си изкараха 4 жълти картона, докато двама от Самп също бяха декорирани в този цвят.

През първите 45 минути не се случи нищо запомнящо се, а най-интерсното бе в началото на второто. Пет минути след подновяването на играта Омар Милането центрира от фаул и Диего Милито разчупи скуката - 0:1 за символичните гости.

Касано и компания се опитаха да се върнат в мача, но не действаха достатъчно изобретателно в атака, а и "грифоните" накъсваха умело играта. В последните минути Самп натисна противника, но успя да стигне единствено до няколко разбърквания пред Рубиньо.

По този начин играчите на Дженоа спечелиха дербито, което бе белязано от много нерви, а кризата в Сампдория се задълбочава с всеки изминал мач.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)