2. - Италия
  3. Фиорентина разби като гост Торино с 4:1

Фиорентина разби като гост Торино с 4:1

Фиорентина разби като гост Торино на собствения му "Деле Алпи" с 4:1. Това стана в среща от 15-тия кръг на италианската Серия "А".

Гостите, водени от Чезаре Прандели наложиха силен натиск върху торинци и първите попадения не закъсняха. Дежурният голмайстор на тима Адриан Муту откри резултата още в 3-ата минута на мача. В 43-ата минута Алберто Джилардино удвои резултата, след като засече с глава центриране на Фелипе Мело.

Фиорентина бяха по-добрият тим и през второто полувреме и вкараха още две попадения. Адриан Муту асистира на Здравко Кузманович в 75-ата минута за третото попадения за тима. Домакините стигнаха до почетен гол, чрез Алесандро Розина в 77-ата минута. Крайното 4:1 оформи Алберто Джилардино в 84-ата минута след пас на Мануел Паскуал.

След тази среща тимът от Флоренция заема 5-ото място в класирането с актив от 26 точки, докато Торино е на 17-то място с 12 точки.
Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)