2. - Италия
  3. Фиорентина си гарантира участието в Европа (ВИДЕО)

Фиорентина си гарантира участието в Европа (ВИДЕО)

„Виолетовите” се наложиха с 3:2 над Палермо, Чочев не игра; Лука Тони поведе голмайсторската листа, носейки частичен успех на "Енио Тардини" и отбелязвайки 150-ото си попадение в Серия А

Фиорентина измъкна трите точки от Палермо, след като в мач от предпоследния 37-и кръг на Серия "А" победи с 3:2 на стадион "Ренцо Барбера". Така, "виолетовите" си гарантираха участие в Европа през следващия сезон.

Ивайло Чочев не бе в групата на домакините. Българският национал пропусна двубоя заради натрупани жълти картони.

Гостите завърши двубоя с човек по-малко, след като Ясмин Къртич получи втори жълт картон във втората минута на добавеното време на второто полувреме.

В герой за тима от Флоренция се превърна Маркос Алонсо, благодарение на чийто гол в 78-ата минута "виолетовите" спечелиха и се изкачиха на петото място с 61 точки. Палермо е десети с 46.

Фиорентина на два пъти повеждаше, но упоритостта на сицилианците им се отблагодаряваше. Йосип Иличич изведе гостите напред в 23-ата минута. Само три по-късно обаче силен шут на Мате Яяло фронтално към вратата не остави шанс на Нето за 1:1.

Алберто Джилардино отново изведе тима от Флоренция с попадение малко след половин час игра. Равенството бе възстановено от Лука Ригони в 69-ата.

Два гола на Лука Тони помогнаха на Верона да вземе точка на „Енио Тардини” срещу Парма – 2:2.

„Дуковете”, които са последни, поведоха чрез Антонио Ночерино, който преодоля интелигентно Рафаел. Силвестре Варела удвои техния аванс с удар от лявата част на наказателното поле след чудесна асистенция на Хосе Маури.

Точно преди почивката Тони намали с глава. Нападателят реализира дузпа десет минути преди края, отсъдена за игра с ръка на Алесандро Лукарели, оползотворявайки усилията на Верона и отбелязвайки своя 150-и гол в Серия А и 21-и този сезон, най-много от всички реализатори през 2014/15. Така, Тони изпревари Карлос Тевес (Ювентус) и Мауро Икарди (Интер).

Точката ги оставя на 13-ото място в класирането кръг преди края.

Сасуоло победи Удинезе, благодарение на гол на Франческо Мананели през второто полувреме. Точно преди почивката Симоне Заза имаше два шанса да вкара за Сасуоло, но резервният вратар Симоне Скуфе ги отрази. След подновяването на играта гостите продължиха да имат чисти положения. 20 минути преди края Мананели вкара единствения гол с удар извън наказалното поле в долния ъгъл. Удинезе се опита да изравни, но Гилерме получи червен картон 10 минути преди края за две предупреждения.

В други мачове Киево и Аталанта завършиха наравно 1:1, а Каляри победи 1:0 Чезена като гост.

Каляри, Чезена и Парма изпадат от Серия А.