2. - Италия
  3. Гълъбинов бележи при победа на Новара

Гълъбинов бележи при победа на Новара

Той започна като резерва

Андрей Гълъбинов вкара четвъртия и последен гол за втородивизионния италиански футболен клуб Новара, който победи с 4:1 като гост Перуджа и запази четвъртото си място в Серия "Б". Ако не беше наказанието за отнемане на две точки, Новара можеше да бъде дори втори и в позиция за директно класиране за елита.

Гълъбинов започна мача на пейката и се появи в игра в 62-та минута, когато Новара вече имаше аванс от два гола. Симоне Кораца откри за гостите в 16-та минута, а Фелис Евакуо вкара за 2:0 в 61-та и моментално отстъпи мястото си на българина.

Виторио Паригини намали за Перуджа в 64-та минута, но Панкразио Фараго върна двата гола аванс за Новара десет по-късно. В 85-ата минута дойде и моментът на Гълъбинов, който получи топката от Франческо Синьори и оформи крайния резултат с мощен удар извън наказателното поле.