2. - Италия
  3. Гълъбинов с гол и асистенция за шеста поред победа на Новара

Гълъбинов с гол и асистенция за шеста поред победа на Новара

Българинът помогна на своя тим за 3:1 над Асколи

Новара победи като гост Асколи с 3:1 в мач от XIX кръг на италианската Серия "Б".

Българският национал Андрей Гълъбинов откри резултата още в петата минута със своя седми гол от началото на сезона.

Две минути преди почивката нападателят подаде за гола на аржентинеца Пабло Гонсалес, който пък асистира за неговото попадение.

В 52-ата минута Асколи остана с човек по-малко заради червения картон на Алберто Алмичи.

Въпреки това домакините върнаха един гол чрез Никола Беломо, който се разписа в 65-ата минута от дузпа. Никола Виола гарантира успеха на гостите минути преди края за 3:1.

С шестата си поредна победа Новара излезе на трето място в класирането с 37 точки, колкото има и вторият Каляри. Лидер е Кротоне с 41. Асколи е 20-и със 17 точки.