2. - Италия
  3. Гол на Гълъбинов не стигна за победа срещу предпоследния в Серия Б (ВИДЕО)

Гол на Гълъбинов не стигна за победа срещу предпоследния в Серия Б (ВИДЕО)

Българинът се нуждаеше от само две минути, за да се разпише

Андрей Гълъбинов вкара гола за Новара при равенството 1:1 с предпоследния Салернитана от 34-ия кръг на Серия Б на Италия. Българският нападател се появи в игра в 59-ата минута и само две минути по-късно изведе своите напред в резултата. Той гардира меко центриране и, без топката да пада, намери левия ъгъл.

Макар че остана с човек по-малко в 90-ата минута за втори жълт картон на Алесандро Бернардини, Салернитана стигна до изравнителен гол секунди по-късно. Леонардо Гато спря топката зад голлинията при успоредно подаване отляво.

Гълъбинов отбеляза деветия си гол този сезон във втория италиански ешелон в 29 участия (18 като титуляр). Новара се изкачи до третото място с актив от 54 точки, колкото има и Специя. По всичко изглежда, че тимът на Гълъбинов ще играе в плейофите за промоция в Серия А.