2. - Италия
  3. Гонят Гълъбинов при загуба на Новара

Гонят Гълъбинов при загуба на Новара

Домакините губеха с 0:2 в 87-ата минута, когато нападателят бе пратен директно под душовете

Отказалият да играе за националния отборна България централен нападател Андрей Гълъбинов получи червен картон при загубата на Новара с 1:2 от Тернана в 27-ия кръг на Серия Б.

Домакините от Новара губеха с 0:2 в 87-ата минута, когато Гълъбинов бе пратен директно под душовете за груб фаул. С човек по-малко Новара намали благодарение на автогол на Биаджо Макариело. Преди това Мекариело бе отбелязал в правилната врата, а другият голмайстор за Тернана бе Цезар Фалети през първото полувреме.

Новара на Гълъбинов заема 5-ото място с 42 точки, докато Тернана, бивш отбор на Валери Божинов, се изкачи до 11-ото място с 36 точки.

От началото на сезона Гълъбинов има 27 мача в Серия Б и 8 гола. Той не бе получавал червен картон от сезон 2010/11.