2. - Италия
  3. Интер победи заслужено Ювентус в дербито на кръга

Интер победи заслужено Ювентус в дербито на кръга

Интер постигна заслужена победа над Ювентус с 1:0 в едно от най-големите италиански дербита. Това бе първа победа за "нерадзурите" от 2004-та година и с тази ценна победа се бетонират на първото място с актив от 30 точки.

Футболистите на Жозе Моуриньо започнаха по-активно срещата, като създадоха опасност още в 10-ата минута, когато Станкович бе изведен сам срещу вратаря на Юве Алекс Манингер и можеше да открие резултата в полза на "нерадзурите", но се забави и не успя да направи нищо съществено в ситуацията. В една от следващите атаки на Интер отново Станкович изпробва удар с глава след центриране на Адриано, но вратарят на Юве Манингер се намеси и улови топката без проблем.

В 20-ата минута Ибрахимович пробва удар към вратата на гостите, но той бе твърде лек и не успя да затрудни техния вратар . В 26-ата минута отличният до този момент Адриано отправи остро центриране към наказателното поле на Ювентус, което бе засечено с глава от Съли Мунтари, но Манингер блокира ъгъла на вратата си. В 29-ата минута Майкон опита пряк обстрел към вратата на Юве от диагонален фаул, но Манингер спаси вратата си и изби топката в корнер. В 32-ата минута Маркизио върна топката назад към Легроталие, който не успя да увладее и коженото кълбо попадна в Ибрахимович, който изпробва удар към вратата на Манингер, но австриецът показа отново класа и спаси отбора си от чист гол.

Натискът на Интер продължи и само минута по-късно Адриано опита силен изстрел, но топката не влезе във вратата на Юве. В 43-ата минита Клаудио Маркизио от гостите отправи много коварен удар, но вратарят на Интер Жулио Сезар спаси, като изби топката с върха на пръстите си в корнер. В продължението на първото полувреме Мунтари получи пас от Ибрахимович и изпробва силен удар, но той бе париран от австрийския вратар на Юве.

Второто полувреме също бе доста активно, както първото. В мача имаше скандални ситуации, каквато бе тази в 55-ата минута, когато топката се удари в лакътя на Никола Легроталие след изстрел на Деян Станкович, но съдията не отсъди дузпа и това породи недоволството на футболистите на Интер. Само минута по-късно Юве направиха много ефектна атака, но Дел Пиеро не успя да я завърши и топката му бе отнета. В 63-ата минута пред Адриано се откри възможност за попадение, след като засече центриране на Ибрахимович, но топката мина високо над напречната греда. Само минута по-късно Станкович подаде към Ибрахимович, който се приближи до вратата на Ювентус, но ударът му бе много неточен.

В 66-ата минута Адриано отново не успя да насочи точно топката след центриране на Максуел. Треньорът на гостите Клаудио Раниери се опита да промени развръзката, след като пусна в игра Винченцо Якуинта на мястото на Амаури 15 минути преди края.

В 70-ата минита Каморанези се появи на терена на мястото на Маркиони. В 72-ата минута Ибрахимович се справи с двама бранители на Юве и подаде топката към непокрития Съли Мунтари, който откри резултата в полза на "нерадзурите", като това бе първи негов гол в Серия "А", откакто е в клуба.

В 82-ата минута Каморанеци центрира от корнер и капитана на торинци Алесандро Дел Пиеро отправи чудесен удар с глава, но вратарят на домакините Жулио Сезар спаси. В минутите до края Интер държеше инициативата и не позволи на противника да върне попадение и така крайният резултат е 1:0 в полза на "нерадзурите".
Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)