2. - Италия
  3. Интер срази Палермо с 2:0

Интер срази Палермо с 2:0

В 62-ата минута Ибрахимович сложи край на интригата в тази среща, след като вкара много красив гол от фаул, който изпълни извън границата на пеналта, а скоростта с която профуча коженото кълбо бе 124 километра. След тази среща Интер е лидер в класирането с 24 точки, колкото има и Ювентус.

Интер срази Палермо като гост с 2:0 в мач от 12-тия кръг на италианската Серия "А". Интересното в този мач, е че "нерадзурите" най-после показаха нещо от тази добра игра, която искат феновете на тима. През първата част на срещата силите бяха изравнени и двата тима играха по предпазливо, без много положения пред двете врати.

През второто полувреме играчите на Интер се активизираха и бяха пълни господари на терена, като резултатът 2:0 можеше да бъде доста по-внушителен. Първото попадение за миланския гранд отбеляза Златан Ибрахимович в 46-ата минута. Шведът вкара уникално попадение, като отправи силен изстрел малко извън границата на пеналта и вкара топката в левия ъгъл на Фонтана. Няколко минути по-късно Хулио Крус пропусна да удвои резултата, след като негов удар мина на сантиметри от вратата на Палермо. В 55-ата минута Мунтари стреля с глава, но Фонтана се намеси добре в ситуацията и предотврати попадение във вратата си.

В 62-ата минута Ибрахимович сложи край на интригата в тази среща, след като вкара много красив гол от фаул, който изпълни извън границата на пеналта, а скоростта,с която профуча коженото кълбо, бе 124 километра. След тази среща Интер е лидер в класирането с 27 точки, с три повече от Ювентус.

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)