2. - Италия
  3. Ивайло Чочев игра цял мач при равенство на Палермо

Ивайло Чочев игра цял мач при равенство на Палермо

Отборът на българина направи 2:2 с Торино

Торино и Палермо си стиснаха ръцете за равенство 2:2 в двубой от 14-ия кръг на Серия А. Българинът в състава на Палермо Ивайло Чочев игра цял мач и получи жълт картон. Много силен мач за гостите направи Пауло Дибала, който се отличи с гол и асистенция.

Така, Торино остана на 15-ото място с актив от 13 точки. Палермо се изкачи на 11-ото място с 18 точки.

Домакините взеха инициативата от самото начало, но Палермо изненадващо поведе в 16-ата минута, когато Лука Ригони се възползва от подаване на Пауло Дибала и се разписа за 0:1. Все пак Торино успя да изравни в 35-ата минута, когато Джозеф Мартинес получи пас от Морети и вкара за 1:1. Тимът от Сицилия обаче отново излезе напред в резултата малко преди почивката, след като в 43-ата минута Пауло Дибала вкара за 1:2 след подаване на Лазаар.

През втората част Ивайло Чочев и компания твърде рядко опитваха атаки, след като бяха съсредоточили усилията си предимно в дефанзивен план. „Биковете” намериха пролука през сгъстената отбрана на гостите и в 63-ата минута полякът Камил Яцек Глик изравни за 2:2. До края на мачаТорино продължи да търси и пълния обрат, като дори отбеляза още едно попадение, което обаче бе отменено заради засада.