2. - Италия
  3. Каха Каладзе донесе победата на Италия над Грузия с два автогола

Каха Каладзе донесе победата на Италия над Грузия с два автогола

Въпреки че е грузинец, известният футболист на Милан, който е капитан на грузинския национален отбор, си вкара два безответни автогола, с които Италия победи в Тбилиси домакините

Каха Каладзе донесе победата на Италия над Грузия в нашата група 8 от световните квалификации за Мондиал 2010.

Въпреки че е грузинец, известният футболист на Милан, който е капитан на грузинския национален отбор, си вкара два безответни автогола, с които Италия победи в Тбилиси домакините.

В 14-ата минута "Скуадра Адзура" бе близо до гола, след като Винченцо Якуинта изведе Джузепе Роси със страхотен пас, но вратарят на домакините Ломая се справи.

Така, след равностойно първо полувреме, изпълнено с напрежение, в което Италия имаше териториално надмощие след първите 15 минути, двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

През втората част грузинците имаха уникално положение за гол. След центрирана централният нападател Двалиашвили стреля с глава, но Буфон с фамозе плонж спаси.

Малко по-късно, в 57-ата минута, Джузепе Роси центрира от около 30 метра към наказателното поле и Каладзе заби първия си автогол по професионален начин от точката на дузпата.

Десет минути след това защитникът направи нов подарък на побратимените си италианци с втория си автогол в двубоя. След центриране капитанът на грузинците отклони с глупав удар топката, която заби в долния ляв ъгъл на вратата си. Така, италианците без много хубав футбол, взеха трите точки в Тбилиси.

По този начин "Скуадра Адзура" си остава начело в нашата група със 17 точки, пред Ирландия с 16 и България с 11.