2. - Италия
  3. Каляри и Дженоа стигнаха до равен (ВИДЕО)

Каляри и Дженоа стигнаха до равен (ВИДЕО)

Двубоят от 11-ия кръг на Серия А завърши 1:1

Каляри и Дженоа завършиха при равенство 1:1 в двубой от 11-ия кръг на Серия А. Това бе трети мач от началото на кръга и трети пореден хикс. Гостите от Дженоа завършиха срещата с човек по-малко, а домакините изпуснаха дузпа.

Диего Фариас даде аванс на домакините в 16-ата минута, когато получи пас от Лука Розетини зад гърба на защитата, пусна топката покрай вратаря Матия Перин и след това я настигна на голлинията, за да я ритне във вратата.

В 53-ата минута гостите стигнаха до изравняване. Розетини засече топката в собствената си врата след центриране отдясно. В 75-ата минута Дженоа остана с човек по-малко. Стефано Стураро беше отстранен заради втори жълт картон, след като събори Даниеле Конти в наказателното поле.

Перин обаче спаси изпълнената от Данило Авелар дузпа, а при добавката Самуеле Лонго стреля встрани от вратата.

С това равенство Каляри се отдалечи на три точки от зоната на изпадащите. Дженоа излезе временно на пето място с 19 точки.