2. - Италия
  3. Лацио надви минимално Каляри на "Олимпико"

Лацио надви минимално Каляри на "Олимпико"

Римският тим стигна до победа с 1:0

ацио победи Каляри с минималното 1:0 въпреки, че игра повече от 60 минути с човек повече. Единственото попадение в срещата обаче падна в 8-ата минута, когато точен бе Педро. В 27-ата гостите останаха с човек по-малко, след като Макумбу получи директен червен картон за нарушение срещу противников футболист.

Домакините бяха по-дейни, но не успяха да си решат мача с втори гол.

„Орлите“ отбелязаха още с първата си голова ситуация. Мануел Лацари пусна успореден пас към Педро, който успя да отбележи за 1:0.

В 13-ата минута Луис Алберто стреля от пряк свободен удар, но Симоне Суфет спаси.

След още 10 минути игра Педро получи топката в наказателното поле, стреля но Суфет отново бе на мястото си.

В 26-ата минута Антоан Макумбу извърши нарушение, което първоначално реферът подмина, но след проверка с ВАР му показа директен червен картон.

В 71-ата минута Лацио можеше да си „затвори“ мача, след като Валентин Кастеяно пропусна златен шанс да отбележи.

В продължението обаче нещата можеха да се обърнат в негативен план за домакините. Леандо Паволети скочи високо и с глава стреля в левия ъгъл, но Иван Проведел спаси.

Дълбоко в добавеното време Гаетано Ористанио стреля от границата на наказателното поле, но изпрати топката страни от вратата.